Lubię oryginalne kolczyki. Podczas tworzenia tego rodzaju biżuterii najbardziej lubię, że można bardzo szybko uzyskać efekt, którego oczekujemy. Uda się to nawet osobom, które mają dwie lewe ręce do prac ręcznych.

Narzędzia:

  • Potrzebujesz kombinerek do biżuterii
  • oraz materiałów – zależnie od projektu:
  • 1) Dwóch sztuk chwostów (różowe z złotymi elementami), 2 szt pozłacanych bigli i 2 szt kółek sprężynek
  • 2) Dwóch sztuk chwostów (różowych z srebrnymi elementami), 2 szt srebrnych bigli i 2 szt srebrnych zakończeń do zaciskania
  • 3) Dwóch zawieszek, które Ci się podobają (u mnie ażurowe duże serca) + 2 sztuk pozłacanych bigli
  • 4) Para gotowych kolczyków kółeczek o małej średnicy + 2 muszle z otworami
  • 5) Para gotowych kolczyków kółeczek j.w. + 2 przywieszki gotowe lub z nawleczonych na drucik korali

Pierwszy i drugi projekt są do siebie bardzo podobne, jeden do połączenie różu ze złotem, a drugi różu ze srebrem.

Oba zostały oparte na gotowych chwostach, które można kupić m.in na Aliexpress, jak również na zawieszkach do kolczyków (tzw. biglach) – wszelkie srebrne i z pozłacanego srebra elementy do robienia biżuterii, można kupić w sklepie: www.hopea.eu

Bigle otwarte z pozłacanego srebra 925

Z różowymi chwostami i elementami w kolorze złotym

Aby zrobić te kolczyki, trzeba delikatnie za pomocą kombinerek rozszerzyć kółka sprężynki i przełożyć przez nie chwosty, a następnie odgiąć dół bigli i zaczepić je o kółka. Kolczyki gotowe. Całość powinna zająć góra 10 minut.

Najlepiej się prezentują noszone do białej bluzki w czarne cętki/ciapki:

2) Różowe ze srebrnymi elementami – do tego projektu zostały użyte te bigle:

Najpierw zostały zdjęte z chwostów czarne koraliki, które znajdowały się na nich od nowości.

Następnie za pomocą kawałka linki jubilerskiej nałożyłam na chwosty srebrne zaciski. Zrobiłam supełki i zacisnęłam/zamknęłam na nich srebrne kulki:

Tak wygląda zamknięty zacisk:

Gotowy projekt numer dwa:

3) Tutaj, tak naprawdę można zrobić coś z niczego. Wszystkie małe przedmioty, które mają otwór o który można zaczepić bigle mogą stać się kolczykami. Mnie się ostały dwie takie zawieszki serca, które miały być wykorzystane do innego projektu. Zamieniłam je na fajne kolczyki:

Czwarty i piąty projekt przyszły mi do głowy, gdy przeglądałam ofertę, którejś marki biżuteryjnej – można znaleźć takie proste w wykonaniu kolczyki w nieadekwatnych do projektu cenach. Do ich wykonania potrzebne są przede wszystkim: gotowe, małe kolczyki kółeczka (ja swoje kupiłam przez Allegro. Można dostać też srebrne pozłacane i złote) i również coś co można o nie przewlec, zaczepić.

4) modne ostatnio wakacyjne – kolczyki z muszelkami. Powstały z muszli pozyskanych z podkładki pod szklankę. Naprawdę do wykonania ich potrzeba minimum pracy:

5) Takie jak te można częściej spotkać w sklepach z biżuterią. Potrzebujemy, tak jak w moim przypadku korali nawleczonych na drucik, albo gotowych przywieszek jak np te wisienki ze sklepu: 925.pl ze srebrnymi półfabrykatami (zdjęcie jest linkiem do miejsca gdzie można je kupić).

A tak wyglądają moje róże:

Mogą Ci się również spodobać