Wielkanoc, która wypada wiosną daje tyle możliwości, by pięknie udekorować świąteczny stół. Przygotowane przeze mnie stroiki, a właściwie wazoniki i świeczniki, nawiązują do głównego motywu tych Świąt czyli jajka.

  1. Wazoniki/świeczniki ze skorupek na korze

Podczas spaceru w lesie znalazłam duży fragment kory, który posłużył za podstawę do dwóch ozdób. Przydał się także mech z ogrodu, który ładnie wygląda i przytrzymuje skorupki. Korę podkleiłam filcem, by mniej brudziła obrus:

Położyłam mech i ustawiłam wcześniej przygotowane skorupki. Skorupki, jeśli mają być wazonikami też lepiej spróbować przykleić do kory na stałe za pomocą kleju na gorąco, aby się nie przewróciły gdy woda będzie w środku:

I teraz można do nich wlać wodę i włożyć kwiatki, albo małe lampki tea lighty (użyłam takich mniejszych, elektrycznych – które teoretycznie pływają na wodzie):

2. Wazoniki jednorożec i jajko z wiankiem na głowie

Do wykonania jednorożca- potrzebowałam pianki z brokatem, z której wykonałam róg.

Takie jajka „z czupryną”, jak to na zdjęciu poniżej, można przygotować zawczasu sadząc w skorupkach rzeżuchę, później takie ozdoby, w których dominuje kolor zielony bardzo ładnie się prezentują na stole, w towarzystwie bieli i złota.

3. Doniczki skorupki jako wazony

Gotowych doniczek użyłam jako małych wazonów – włożyłam do nich zielony mech, który po pierwsze pełni funkcję ozdobną, a po drugie dłużej utrzymuje nawilżenie (wodę) dla wsadzonych do nich kwiatków.

Mogą Ci się również spodobać