Poniżej kilka propozycji pakowania oraz możliwości ozdobienia.

Co nam się przyda?

To:

oraz

  • stare znaczki pocztowe (do dostania m.in. w antykwariatach z książkami)
  • klej
  • nożyczki
  • nitka z igłą
  • cieniutki drucik
  • nit + nitownica
  • cienka żyłka
  • ozdobny sznurek

1) Pierwszy pomysł sprawdzi się również z okazji Dnia Kobiet. Ozdobny papier i nawleczone na sznurek korale z literami, po drobnej modyfikacji dadzą osobny prezent: „bransoletkę z przesłaniem”:

2) Napis, choć trochę inny, może się pojawić też na prezencie dla Taty:

3) Szary papier + biała ażurowa serwetka, z której tworzymy coś à la wazonik na kwiatki. Można włożyć do niego sztuczne lub mini bukiet np. polnych. Zakleić naklejką wyrażającą uczucia, myśli..

4) Stare znaczki pocztowe to miła pamiątka po minionych czasach. Fajnie jest ozdobić nimi kilka drobnych podarków, przewidzianych dla jednej, sentymentalnej osoby.

5) Przezroczysta folia plus konfetti

Wciąż fascynują mnie elementy poruszające się jak w shaker boxach czy w kartce dla Mamy , dlatego kolejne trzy pomysły też zawierają takie ruchome elementy.

Najpierw przy pomocy przezroczystej, dwustronnej taśmy klejącej, niezbyt ścisło zapakuj do połowy w folię przygotowane pudełko (w moim projekcie pudełko najpierw zostało obłożone białym papierem, aby kolorowe konfetti lepiej się prezentowało). Wyjmij prezent, nasyp do kształtu powstałego z folii konfetti i ponownie włóż w to pudełko, dokończ pakowanie.

6) Szary papier plus okienko z konfetti: przygotuj sobie wybrany fragment papieru, których będziesz owijać prezent. Wybierz na nim miejsce, w którym znajdzie się okienko, jeśli chcesz umieszczać jakiś napis, najlepiej zrób go na papierze w tym momencie. Wytnij z koszulki foliowej dowolny kształt (u mnie to kwadrat), podziurkuj go igłą, aby łatwiej było go później przyszyć (zrób to poza papierem na którym ostatecznie ma się znaleźć), i delikatnie przyszyj do papieru w wybranym miejscu. Zanim zaszyjesz do końca wsyp konfetti.

Papierem z ozdobieniem, który otrzymałaś owiń prezent.

7) Ostatni pomysł to nie opakowanie, tylko przywieszka z imieniem obdarowywanej osoby.

Też z wykorzystaniem folii z koszulki na dokumenty oraz konfetti i koralików z imieniem. W wariancie dla dziecka, z piankową jednostronną, naklejką, możesz ją pominąć.

Mogą Ci się również spodobać