Każdemu przychodzi zmierzyć się czasem z bólem egzystencjalnym. Wydaje nam się, że doszliśmy do ściany, problemy przygniatają, gubimy cel. Najlepszym na to lekarstwem jest odwrócenie uwagi od swoich spraw i skupienie jej np: na pomocy innym, bo zawsze znajdzie się ktoś komu można pomóc. Takie działanie, to obustronna korzyść. Sprawisz, że świat stanie się lepszy, ale przede wszystkim odczujesz satysfakcję, ze zrobienia dobrego uczynku. Czasami jednak, nie wiemy jak się do tego zabrać. Dzisiaj o tym jak pomóc trochę mimochodem. Czyli co dobrego możne wyniknąć, ze zbierania małych plastikowych nakrętek.

W okresie wiosenno letnim, gdy pijemy więcej napojów butelkowanych, tych nakrętek naprawdę mnóstwo się wokół poniewiera, a to jakby pieniądze leżały na ulicy, bo takie zakrętki to nic innego, jak popularny surowiec wtórny, który można sprzedać. Jedna nakrętka zawiera w sobie mniej więcej tyle plastiku co plastikowa butelka. Nakrętki są jednak wygodniejszy do zbierania. Środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży przeznaczane są przez organizatorów zbiórek na: zakup nowoczesnych wózków inwalidzkich, zakup protez ortopedycznych czy rehabilitację osób niepełnosprawnych. Choć jest coraz więcej punktów skupu, to samemu trudno jest uzbierać znaczącą ilość. Aby kupić trzy wózki elektryczne potrzeba pieniędzy ze sprzedaży ok. 98 ton nakrętek. Spora reklamówka wypełniona korkami waży ok. 1 kilograma. Dlatego warto w zbieraniu wesprzeć organizatorów akcji, którzy kierując się zasadą „ziarnko do ziarnka, aż zbierz się miarka” robią to na większą skalę.

My, rodzinnie włączamy się w zbieranie na rzecz Stowarzyszenia Dom – Rodzina – Człowiek (działające w Warszawie na Żoliborzu, ul. Potocka 1). Stowarzyszenie prowadzi ogólnopolską akcję zbierania korków. Zebrane nakrętki można dostarczyć osobiście, albo wysłać pocztą na adres miejsca dostarczania nakrętek:
„Pub Żagielek”
ul.Wybrzeże Gdyńskie 1,
01-531 Warszawa

Wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w akcji, zachęcam do zajrzenia na stronę : www.dom-rodzina-czlowiek.org , szczególnie do zakładki „komu pomagamy„.

Oprócz nakrętek można zbierać wszelkie drobne elementy z plastiku:

plasiki1

plasiki2

plasiki3

Mogą Ci się również spodobać

Zostaw odpowiedź