Szukałam jakiegoś oryginalnie wyglądającego deseru na tegoroczną Wielkanoc, gdy przypomniało mi się, że posiadam silikonową formę na muffinki, ciastka, a tak naprawdę te formy wyglądem przypominają mini baby wielkonocne. Zrobiłam więc serniczki na zimno w takim kształcie.

Składniki, których potrzebowałam do wykonania:

– 2 galaretki truskawkowe (jedna na wierzch, druga do dodania do bitej śmietany)
– banan, do dodania do galaretki choć nie jest konieczny
– silikonowa forma
– bita śmietana typu „Śnieżka”
– biszkopty

Skorzystałam z przepisu:
– na górze galaretka
– w środku – ubita bita śmietana połączona z tężejącą galaretką
– na dole biszkopt

Serniki widoczne na zdjęciach powstały poprzez odwrócenie formy, coś jak babki z piasku dlatego musiałam je przygotować w odwrotnej kolejności, tzn:

1) Zaczęłam od przygotowania galaretki, wlania jej do sześciu form i wrzucenia do nich po plasterku banana. Całość odstawiłam do całkowitego stężenia do lodówki.

2) Drugą galaretkę rozrobiłam w mniejszej ilości wody i odstawiłam do ostudzenia. Następnie ubiłam bitą śmietanę wg przepisu na torebce

3) Gdy druga galaretka już trochę stężała dodałam ją do ubitej śmietany.
I wszystko razem zmiksowałam na masę, którą odstawiłam jak się okazało na za długo do lodówki i całość trochę za bardzo mi stężała 🙁  Powstała masa powinna być płynna, wtedy ładnie by przyległa do wcześniej przygotowanych galaretek z bananem.

4) Przełożyłam ją więc łyżką do form

5) Każdą formę „zatkałam” biszkoptem. Całość włożyłam na całą noc do lodówki.

6) Aby łatwiej było mi wyjąć powstałe deserki, ostrożnie zanurzyłam spód formy w gorącej wodzie (uwaga, żeby woda nie sięgnęła biszkoptów!)

7) Następnie odwróciłam formę do góry nogami i deserki wyśliznęły się na talerz.

Mogą Ci się również spodobać

Zostaw odpowiedź