Smerfy to moja ulubiona bajka z dzieciństwa. Jak byłam dużo młodsza to śniło mi się nawet, że mam własną wioskę. Dlatego teraz, kiedy moje dzieciaki też znają te małe niebieskie stworki, postanowiliśmy stworzyć takie miejsce, niby zamieszkałe przez nie, w naszym ogródku.

Na etapie projektowania ogrodu wyznaczyliśmy kawałek terenu i zasadziliśmy tam tuje i choinkę. Intuicja podpowiadała, że „pod tymi krzakami” to będzie TO miejsce.

Wiosną 2017 zaczęłam je tworzyć, ale byłam tak bardzo niecierpliwa chcąc jak najszybciej zobaczyć efekt, że popełniłam pewien błąd, przed, którym pragnę Was przestrzec. Chodzi o to, że teren przeznaczony pod takie miejsce warto od razu w jakiś sposób, zabezpieczyć przed chwastami, bo to co się później robią te szkodniki, jest trudne do ogarnięcia.

Musiałam zebrać wszystkie nasypane kamyki i zacząć to miejsce tworzyć od początku.  Teraz jeszcze muszę zrobić coś z pobliskim drzewem, z którego na wioskę co chwilę coś spada 🙁  Przymykam trochę oko na te niedogodności, Smerfy w lesie też raczej nie miały sterylnych warunków.

Myślę, że takie miejsce pobudza i wpływa na wyobraźnię.

Zaczęłam od wyłożenia podwójną warstwą włókniny wyznaczonego terenu:

W markecie budowlanym dostałam takie tworzywo (spokojnie możecie je zastąpić jakąś grubszą folią np: dużymi workami na śmieci) i kołki, aby przyczepić je do ziemi…

Żeby chwasty nie miały żadnych szans, trzeba ziemię jak najszczelniej zakryć materiałem:

Bajkowy teren wytyczony jest dodatkowo kamieniami:

Następnie całą czarną przestrzeń pokryłam białymi kamykami/żwirem. Te na zdjęciu są po wcześniejszym wygrzebaniu ich z ziemi, także trochę musieliśmy je przepłukać. Czyste, jasne, ładne kupicie w sklepie ogrodniczym czy innym, który ma takie w ofercie.

Reszta wystroju zależy już od przedmiotów, które posiadacie i własnej wyobraźni:

W naszej wiosce już pierwsi goście:

Jeśli nie masz figurek Smerfów ani warunków ogrodowych, możesz do tego wykorzystać inne przedmioty np. z jajek niespodzianek. Takie magiczne miejsce można też stworzyć w dużej doniczce na balkonie lub w mieszkaniu.

Bohaterowie naszej haloweenowej dyni też znaleźli tutaj nowy dom:

 

 

Figurki Smerfów przyjechały do nas z Aliexpress od sprzedawcy Toy Alliance Store

Małe porcelanowe domki – też Aliexpress. Sprzedawca Good Lifestyle Store

Pozostałe elementy: figurki z jajek, a przezroczyste domki były dołączane do zestawów dla dzieci w MCDonalds.

Mogą Ci się również spodobać