Jakie macie plany na jesień związane z samorozwojem?

Ja właśnie zapełniam kalendarz, bo dla mnie zaczyna się kolejny rok .
Chcę dokończyć rozpoczęte dawno temu prawo jazdy, chodzi mi po głowie kurs szycia. Malować, rysować, haftować, a do tego popracować na kondycją czy zrobić kurs fotografii, a może warsztaty pisania prozą? Jest tego trochę.. Tylko gdzie kupić czas?
Wszelkie bodźce skłaniające do pracy nad sobą mile widziane. Dzisiaj „Podszepty” na ten temat.

1) Jeśli w związku z początkiem roku
szkolnego, ktoś z Was zastanawia się nad rozpoczęciem studiów na
kierunku dziennikarstwo, polecam zobaczyć ten filmik: „O dziennikarstwie i studiowaniu – Kuba Wojewódzki” przygotowany przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach.
W filmie nie tylko o studiowaniu dziennikarstwa, ale też dużo o współczesnym dziennikarstwie, które patrząc na to co robią ostatnio tabloidy, chyba schodzi na
psy.
Oglądanie tego filmu można potraktować jako zaliczenie podpunktu: „uczestnictwo w wykładach/spotkaniach z osobami, które nas inspirują” z listy pomysłów na rozwój inteligencji, o których pisałam tutaj .

 

2) „Co robić, żeby uchodzić za bardziej interesujących” – ciekawy artykuł „Polityki” przygotowany na podstawie książki „How to be interesting” (Jak stać się interesującym) autorstwa dziennikarki i graficzki Jessiki Hagy.

3) Wciąż nie mogę trafić na dopasowany do moich potrzeb kalendarz, który pozwoliłby mi lepiej się zorganizować, a tego mi obecnie najbardziej do szczęścia brakuje.
Zastanawiam się nad zakupem tego , ale on jest od stycznia, a ja rok zaczynam we wrześniu. Wypatrujcie uważnie, bo w tym tygodniu na stronie powinny się pojawić darmowe arkusze do planowania dni i tygodni.

4) Znowu coś z „Polityki”: „Jak pracować, żeby nie zwariować – sześć pozornie prostych porad”. Po przeczytaniu tego zastanawiam się jak się oduczyć wielozadaniowości, której uczyłam się przez wiele lat?

5) Fanpage podróżniczki Beaty Pawlikowskiej obserwuję odkąd dziennikarka zajęła się tematem szczęścia. Prawie codziennie znajduję na nim jakiś motywujący cytat.

6) muszę coś zrobić ze swoją figurą i pozbyć się dodatkowych, zbędnych kilogramów. Niestety większość sportów odpada z powodu skoliozy kręgosłupa. Najlepszy byłby basen, ale przy dwójce malutkich dzieci naprawdę trudno się na niego wybrać. Ostatnio przeczytałam o pozytywnym wpływie jazdy na rowerze na sylwetkę i choć nie do końca mogę, to jakoś czuję ostatnio potrzebę pojeżdżenia na nim.

7) jeśli jesteście z Warszawy i chcielibyście zapisać się na jakieś niedrogie zajęcia plastyczne, to polecam Wam: Państwowe Ognisko Artystyczne na ul. Nowolipki 9b, w którym osobiście skończyłam dwuletni kurs projektowania biżuterii. Radzę się pospieszyć, bo właśnie kompletują się grupy.

Mogą Ci się również spodobać

Zostaw odpowiedź