Wakacje sprzyjają kreatywności. Jak obudzić ją w dzieciach? Na przykład zrobić z nimi własnoręcznie kukiełki, pacynki, którymi będę się mogły robić teatr.

Domowy teatrzyk


Moje dzieciaki często wieczorem życzą sobie przedstawienie: odegrane pluszakami. W tym roku nasz domowy teatrzyk wzbogaciliśmy o nowe postacie: Król, Królowa, Chłopiec i Dziewczynka, które powstały z drewnianych łyżek i widelców (do kupienia za grosze np. w Pepco).

Nasze pacynki są wykonane z ruchomych oczek, brokatowej pianki, włóczki oraz z materiałowych resztek i innych ozdobnych elementów, które można znaleźć w każdym domu. Dzieci mogą same domalować: brwi, rzęsy, policzki. Wszystkie ozdoby, najszybciej przyklei pistolet z klejem na gorąco, ale w tym powinien pomóc rodzic. Pacynkę Chłopca jedno z moich dzieci wykonało na zaliczenie zajęć plastycznych w szkole. Niestety klej uniwersalny tak mocno przykleił oczko, że przestało być ono ruchome. Dlatego później Król próbował „wyleczyć Chłopca” (w przedstawieniu waliliśmy po prostu łyżką o łyżkę), niestety Chłopca oczka nie udało się poprawić, natomiast Król stracił swoje :(. Dokleimy 🙂

Przestawienia – to jedna z ulubionych zabaw dzieciaków, bo śmiechu jest przy niej co nie miara.

Mogą Ci się również spodobać