Jesienno-zimowy czas upływa nam pod znakiem dziecięcych urodzin. To wyzwanie szczególnie finansowe gdy w między czasie są jeszcze Mikołajki i Wigilia, ale również sposób by szybciej i przyjemniej mijały nam dni słoty.

Mam dzisiaj dla Was pomysł na ciekawe zaproszenia urodzinowe dla dzieci w wieku 4-5 lat. U nas spotkały się z pozytywnym odbiorem gości. Proponuję przygotować je w kolorach biel + czerń, ponieważ swoją formą będę nawiązywały do dziecięcych kolorowanek – dlatego my do tego użyliśmy białych kartek. Druga sprawa to wykorzystanie ruchomych oczek, (pamiętam jaką frajdę sprawiły mi na początku 90-tych wypukłe naklejki z różową panterą z takimi oczami), dzieci lubią takie szczegóły.

Zaproszenia można przygotować na kilka sposobów tworząc wzór na komputerze, ale również odręcznie, dając upust talentowi artystycznemu dziecka.

Czego potrzebujemy do ich wykonania:

  • kartek A4 z bloku technicznego
  • komputera z drukarką (jeśli zaproszenie będzie przygotowywane za ich pomocą) w innym wypadku czarnego długopisu/cienkopisu
  • ruchomych oczek – ich wielkość zależy od indywidualnej koncepcji wyglądu zaproszenia
  • nożyczek
  • dwustronnej taśmy klejącej

Do przygotowania zaproszeń na komputerze użyliśmy konturowych obrazków, które znaleźliśmy w wyszukiwarce Google grafik. Moje dziecko zaprosiło na urodziny 3 osoby i dla każdego gościa chciało zaproszenie z innym zwierzątkiem. Do tego pojawił się tort ze świeczkami pokolorowanymi przez jubilata ulubionymi kolorami. Jeśli macie problem z przygotowaniem takiego kolażu (choć jest to możliwe nawet w Paincie), to można sobie osobno wydrukować obrazki, wyciąć je i przykleić klejem.

Nasze zaproszenia prezentowały się tak:

 

 

Odręczne:

Szablon do wypełnienia treścią, też można przygotować na komputerze:

Mogą Ci się również spodobać