Większość rodziców chciałaby, aby ich dzieci bawiły się tylko stylowymi, drewnianymi zabawkami, takimi jak te prezentowane w Niebanalne Zabawki. Osobiście uważam, że w tej dziedzinie jak w wielu warto szukać złotego środka i pozwolić dzieciakom na zabawę tymi kolorowymi, infantylnymi, hałaśliwymi.

Pewnego razu zraziłam się do pewnej popularnej marki, a polubiłam chińską Huile Toys, o którym chcę dzisiaj napisać. Nasza sympatia rozpoczęła się od „wesołego autobusu”, który moje dziecko dostało w prezencie. Te zabawki będą dobrym prezentem dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 2,5 lat. Są wykonane z grubego, mocnego plastiku. Ich elementy są porządnie zamocowane, ale dla zdolnych (czyt. silnych) dzieci nie problem jest je uszkodzić 🙁

Autobus jest kolorowy. Dzięki bateriom jeździ, odbija się od przeszkód i gra (to jest jego jedyna wada) dość głośną piosenkę. Jest sorterem i posiada różne elementy ruchowe.

Podczas zabawy uszkodziła się tylna, zamykana klapa. Bardzo trudno było ją (rodzicowi) odkręcić, ale uszkodzona uniemożliwiała dalszą zabawę i mogła być niebezpieczna:

Kolejne w naszej kolekcji pojawiły się:

Domek dla dziewczynki (na pierwsze urodziny)

Podczas którejś zabawy niestety stracił drzwiczki:

Ma pianino i liczydło:

Gdy wkładasz kształt do otworu, naciskasz przycisk i słychać odgłos danego zwierzaka:

Zgadula:

Trochę „chińskie” matematyczne działania:

i koparka dla chłopca (prezent na trzecie urodziny). Jeździła i grała piosenkę, niestety te funkcje szybko się zepsuły.

W zestawie był śrubokręt z wymiennymi końcówkami (bo koła i inne elementy dziecko może za jego pomocą zdemontować – ćwiczenie dla małego majsterkowicza) i dwa głazy do przewożenia w łyżce:

Operator koparki / ludzik jest wyjmowany:

Kolejna zabawka – mój faworyt. Dwujęzyczny żółw. Wygrywa piosenki o alfabecie po angielsku lub po hiszpańsku:

Świecą mu się światełka pod przezroczystą kopułą, dodatkowy bodziec dla mniejszego dziecka. Można go ciągnąć za sznurek, (który jest stosunkowo krótki), kręcą mu się wtedy koła, w których przesypują się koraliki:

Zastanawiam się nad zakupem poniższych modeli na Aliexpress:

i mój sposób na przyciszenie zbyt głośnych zabawek – zaklejam głośnik taśmą klejącą i jest o niebo ciszej:

Mogą Ci się również spodobać