Chciałabym Wam pokazać oryginalny pomysł na prezent z okazji Dnia Matki: naszyjnik z napisem Mama. Nie do końca jest to jednak projekt diy, wykonany samodzielnie, bo do jego stworzenia użyłam półfabrykatów – napisów ze srebra – przygotowanych na specjalne zamówienie przez firmę zajmującą się laserowym wycinaniem takich elementów. Nie jest to też projekt najtańszy, ale wychodzę z założenia, że jest to propozycja na prezent od serca, spersonalizowany (bo można go wykonać w indywidualnie dobranej czcionce) i że na Mamie się nie oszczędza. Tańsze, takie gotowe naszyjniki można znaleźć w internecie, do kupienia od ręki.

Moje projekty są prototypami, które powstały na prywatne potrzeby. Żeby móc podarować taki naszyjnik w prezencie, napis po odebraniu z firmy, która go wycięła, należałoby oddać jeszcze do wypolerowania (są firmy mające taką usługę w ofercie, np. te, które polerują obrączki). Polecam też zrobienie go z blachy o grubości ok. 0,8 mm – moje projekty powstały z takiej o grubości 0,5 mm i niestety wyginają się.

Potrzebne materiały:

  • wisiorek napis „Mama” z dwoma otworami, można go zamówić np. w firmie Laser Studio
  • szczypce jubilerskie płaskie
  • szczypce jubilerskie tnące
  • łańcuszek – użyłam takiego o nazwie M/R000S/AG Rolo do kupienia w Hopei
  • 4 sztuki kółek srebrnych rozciętych o średnicy 3 mm – też do kupienia w Hopei
  • zapięcia do łańcuszka – karabińczyk również można kupić ww sklepie, drugą część zapięcia wygięłam ze srebrnego drutu przy pomocy okrągłych szczypiec

 

 

Mam dwoje dzieci, więc chciałam mieć dwa naszyjniki. Ten z dużej litery wymyśliłam, że będzie w czcionce: serious Sally_Broad_Trial , a ten pisany małymi literami to font: counselorScript.

 

Projektanci z firmy Laser Studio przygotowując projekt, musieli trochę pogrubić czcionkę, bo napis w wymiarze ok. 38 x 11 mm, wycięty w srebrze wychodził zbyt cienki.

Wycięte ze srebra mają taki lustrzany efekt, który ciężko jest sfotografować i dobrze pokazać na zdjęciu:

Na poniższych zdjęciach dokładnie widać to o czym pisałam. Jeśli komuś przeszkadza porysowanie, to powinien oddać napis do dodatkowego polerowania:

Szczypcami tnącymi przycięłam odpowiednie kawałki łańcuszka. A za pomocą płaskich szczypiec i kółek połączyłam elementy łańcuszka z wisiorkiem:

i gotowe naszyjniki:

Uwielbiam oba.

 

Mogą Ci się również spodobać