Macie swoich kosmetycznych ulubieńców, do pomocy w walce ze skutkami upałów tzn. z nadmiernym poceniem się? Bo ja tak: dwóch. Antidral i żel do stóp Deo Activ Fresh.

Ja wiem, że jest teoria, że pot to nasz przyjaciel, którego zadaniem jest nas chronić i że najlepiej by było go nie zmywać z ciała, ale no nie dam rady, nie toleruję go i nie akceptuję i już. Dlatego z nim walczę.

Pierwszy z produktów, o których chcę wspomnieć to Antidral, mylnie przez wiele osób nazywany antyperspirantem, pewnie przez fakt, że wygląda jak on i że aplikuje się go za pomocą kulki. Wg mnie to lekarstwo, które blokuje gruczoły potowe w miejscach, w których go nakładamy. Nie wolno go stosować na podrażnioną (np. goleniem) skórę.  Zazwyczaj po nałożeniu go pachy strasznie swędzą, dlatego najlepiej go stosować na noc. Antidral może odbarwiać ubrania. Zalecane jest aplikowanie go przez 3 noce z rzędu, a później zrobienie kilkudniowej przerwy. Najlepiej stosować na umytą i osuszoną skórę. Ja smaruję nim pachy, natomiast na ulotce napisano, że można go nakładać też na dłonie i stopy. Na dzień po zmyciu Antidrala, można użyć dodatkowo normalnego antyperspirantu. Nie stosowałam Antidrala w ciąży i podczas karmienia piersią, bo wydaje mi się, że pachy są zbyt blisko piersi i że przenika on jednak do pokarmu, lepiej nie ryzykować. Dostępny jest w dość wydajnej buteleczce,w cenie od 16 zł wzwyż.
Tyle lat myślałam, że „mokra pacha” to konieczność, odkąd poznałam ten lek już wiem, że tak nie musi być.

Natomiast do stóp używam ŻELU firmy Dr Scholl.

Ogólnie lubię produkty tej marki, bo uważam, że są skuteczne. W wielu przypadkach się sprawdziły
i jeszcze mnie nie zawiodły.
Żel ten dostałam jako gratis przy zakupienie jakiegoś innego produktu. Nakładamy na czyste i osuszone stopy. Od razu czuć jak żel osadzając się na stopie od razu ją osusza, odświeża przyjemnym chłodem. Nie zależy go spłukiwać. Żel się nie klei, ani nie zostawia tłustej warstwy, także na stopy od razu po nałożeniu go można założyć buty. Żel aplikuje się dłońmi, także mimowolnie osadza się też na nich i trudno go zmyć, więc ostatecznie dłonie też stają się osuszone. Dość długo utrzymuje się na stopach i pozostawia je suche. Jest wydajny i już niewielka jego ilość spełnia swoje zadanie.
Cena: 30 zł, ale obecnie jest trudno dostępny.

Mogą Ci się również spodobać

Zostaw odpowiedź