Z Nowym Rokiem każdy z nas ma plany na zmiany. Jeśli często zatracasz się w codzienności: dom, praca, dom, praca, a jednak czasem nachodzi Cię refleksja nad życiem, to poniżej polecam Ci pięć filmów, dzięki który mam nadzieję, uda Ci się coś zmienić.

1. Klik i robisz co chcesz

– o tym filmie pisałam już kiedyś tutaj, ale miał on na mnie szczególny wpływ, więc w tym zestawieniu zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce.

 

2. Dzień Świra

– gdy wybierałam się do kina by zobaczyć ten film, dawno temu po raz pierwszy myślałam, że obejrzę fajną, zabawną komedię. A tymczasem film rozłożył mnie na łopatki obrazem upadku człowieka. Przeraził mnie fakt, jak wielu ludzi w Polsce wiedzie taki właśnie smutny żywot. Niby mieli w młodości jakieś ambicje, oczekiwania, ale jakoś nie starczyło im siły, by cokolwiek w życiu osiągnąć. Czytałam ostatnio wywiad z Markiem Kondratem w „Urodzie Życia”, w którym stwierdził, że była to jego najtrudniejsza rola.

 

3. Pod słońcem Toskanii

– amerykanka rozwodzi się z mężem, wyjeżdża na wycieczkę do Europy i postanawia kupić starą willę we Włoszech, gdzie zaczyna nowe życie. Ciepły film, pokazujący jak odzyskać chęć do życia i że dużo łatwiej jest się to zrobić w słonecznym, włoskim klimacie.

 

4. Smak życia

– coś dla studentów, którzy poszukują swojej drogi w życiu. Jest w tym filmie taka smutna scena, gdy główny bohater dostaje pracę w korporacji. Pije kawę z przyszłymi współpracownikami, którzy opowiadają sobie jakiś nudny, biurowy żarcik i nagle widać jak ucieka z tego miejsca, bo poczuł, że to nie miejsce dla niego i że nie chce wieść takiego życia. W filmie pokazane jest, że przed rozpoczęciem prawdziwego życia, warto wyjechać na studencką wymianę, coś zwiedzić, zobaczyć, przeżyć.

5. Sekretne życie Waltera Mitty

– film o marzycielu, który w pewnym momencie zaczyna swoje marzenia realizować. Zawsze jest czas na wprowadzenie w życiu zmian i nie trzeba się ich bać. Lekki, łatwy i przyjemny film, w którym widać, że życie można zmienić na dowolnym jego etapie, a wyjście z własnej strefy komfortu czyni szczęśliwszym.

 

 

Zdjęcie główne: kolaż plakatów, materiały promocyjne dystrybutorów filmowych

Mogą Ci się również spodobać